Język / Language
Strona główna  /  Rozwiązania  /  Cyfrowa Szkoła

Cyfrowa Szkoła

Oxeris uczestniczy w informatyzacji szkół podstawowych w ramach rządowego programu "Cyfrowa szkoła".
Oxeris od października 2012 roku chroni urządzenia mobilne w szkołach. Pierwsze placówki już wdrożyły system. W ten sposób zakupione na potrzeby edukacyjne laptopy, tablety, notebooki jak również będące w posiadaniu szkół smartfony będą posiadajły mechanizmy umożliwiające zabezpieczenie urządzeń w przypadku kradzieży/zaginięcia urządzenia (m.in. kopiowanie, kasowanie danych, blokowanie urządzenia czy lokalizacja urządzenia na mapie cyfrowej) .

Szkoły coraz nowocześniejsze

Wprowadzenie rozwiązania w modelu cloud do szkół stanowi duży krok do przodu w postępie technologicznym placówek edukacyjnych. Ich unowocześnianie przy zastosowaniu narzędzi informatycznych to główny cel programu "Cyfrowa szkoła".

Więcej na temat programu "Cyfrowa szkoła"


Oxeris w szkołach

Oxeris zakwalifikowany został do ochrony sprzętu mobilnego w 9 szkołach podstawowych (w Czemiernikach, Olsztynie, Szczecinku, Świebodzinie, Rakszawie, Olsztynie, Rzeszowie, Dynowie).


"Narzędzie to jest łatwe w obsłudze, a niesie z sobą wiele możliwości. Dzięki tej aplikacji możemy stale monitorować miejsce, gdzie znajdują się aktualnie urządzenia. W razie kradzieży mamy możliwość blokady komputera i odzyskania istotnych danych. Dzięki programowi OXERIS możemy również otrzymywać informacje o zmianach na poszczególnych urządzeniach takich jak np. : wykryciu nowego oprogramowania, kończącym się miejscu na dysku, braku zabezpieczenia antywirusowego czy wykryciu nowego oprogramowania itp. Odbywa się to dzięki systemowi powiadomień i alertów. Dostęp do tych wszystkich danych jest możliwy z każdego miejsca, gdzie jest możliwość połączenia z Internetem.

To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie zapewniło nam możliwość sprawnego zarządzania i chronienia naszych zasobów sprzętowych……
" (Dorota Sońska - Jagusztyn - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Mierzwy w Rakszawa 677)


Pilotażowy etap programu "Cyfrowa szkoła" rozpoczął się 4 kwietnia 2012 roku. Objął ok. 380 publicznych szkół podstawowych.

Dla Rodziców

Ze względu na liczne doniesienia na temat okradania najmłodszych z telefonów i innych urządzeń przenośnych przygotowaliśmy dla Państwa specjalny manual, który informuje, w jaki sposób należy chronić dzieci przed złodziejami sprzętu i danych, które się na nim znajdują. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią:
"Jak uchronić telefony i laptopy dzieci przed kradzieżą?"