Język / Language
Strona główna  /  Oxeris  /  Funkcjonalności

Funkcjonalności


Inwentaryzacja sprzętu
Dzięki Oxeris wszelkie niezbędne dane o urządzeniach są pod ręką, a inwentaryzacja nigdy już nie będzie nieprzyjemną czynnością. Korzystanie z naszego rozwiązania to przede wszystkim dokładność i oszczędność czasu.
Zarządzanie licencjami i oprogramowaniem
Nowoczesne firmy już dawno pożegnały się z ręcznym, mało bezpiecznym i niewydajnym zarządzaniem infrastrukturą IT. Oxeris w łatwy i efektywny sposób pozwala na porównanie oprogramowania zainstalowanego na urządzeniach z posiadanymi licencjami. Dzięki zebranym danym i raportom o poszczególnych urządzeniach, firma w łatwy sposób uniknie wysokich kar za nadliczbowe i nielegalne instalacje.
Edukacja użytkowników komputerów (e-learning)
Oxeris umożliwi w Twojej organizacji efektywną edukację użytkowników komputerów, bądź też wdrażanie funkcjonujących polityk, regulaminów, etc.
Zdalne zarządzanie zasobami IT
Oxeris jest rozwiązaniem, dzięki któremu można w pełni zautomatyzować proces zarządzania zasobami IT. Oxeris posiada wbudowane mechanizmy zdalnego zarządzania poprzez wykorzystanie predefiniowanych poleceń.
Lokalizacja
Oxeris jest narzędziem, za pomocą którego możesz swobodnie lokalizować cały sprzęt komputerowy, pracujący poza siecią lokalną. Zebrane dane pozwalają uzyskać dokładne położenie urządzenia, które dostępne są z poziomu panelu administracyjnego. W procesie lokalizacji Oxeris umożliwia gromadzenie pozycji (długość i szerokość) geograficznych (w oparciu o adresy IP, urządzenia GPS - o ile dostępne w urządzeniu itp.) pozwalających na wyświetlenie pozycji geograficznej urządzenia na mapie dostępnej w Internecie.
Usługa antykradzieżowa
Oxeris zapewni bezpieczeństwo sprzętu komputerowego w Twojej organizacji dzięki dedykowanym funkcjonalnościom dla usługi antykradzieżowej.
Powiadomienia i alerty
Administratorzy i właściciele mają niepowtarzalną możliwość definiowania powiadomień i alertów o zmianach stanu urządzenia lub grupy urządzeń. Wiadomości mogą dotyczyć zarówno niepożądanej zmiany lokalizacji, jak i zamiany stanu (właściwości lub parametrów) samego zasobu. System powiadomień i alertów ma na celu zarówno zminimalizowanie ryzyka, jak i podniesienie poziomu bezpieczeństwa zasobów IT w organizacji.
Raporty
Kilkadziesiąt zdefiniowanych raportów daje pełną wiedzę o wszystkich urządzeniach, na których zainstalowane jest oprogramowanie OXERIS. Wykorzystanie systemu raportującego nie tylko znacznie ułatwia zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem, ale także pozwala m.in. na lepsze zaplanowanie inwestycji w dziale IT.